مرجع دانلود اسکریپت

وان اسکریپت | اولین مرجع دانلود رایگان اسکریپت در ایران

خرید هاست
تبلیغات
تبلیغات

درخواست شما

اگـر به دنبال قالب و اسکریپت یا هر مطلب دیگری هستید و آن را پیدا نکرده اید ، می توانید درخواست خود را به تیم وان اسـکریپت ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان مطلب مورد نظر شما در سایت قـرار گیرد ! وان اسـکریپت همچنان به دنبال ارائه خدمــاتی با کیفیت بالا به کاربران خود می باشد.

خرید ارز دیجیتال یا خرید دلار؟ مسئله این است!

خرید دلار یا ارز دیجیتال، برای سرمایه گذاری های اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد. این روز ها این روش های سرمایه گذاری مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته اند. در این بین خرید ارز های دیجیتالی، اغلب محبوب تر از خرید دلار است و سرمایه گذاری بیش تری در این زمینه انجام می شود. ارز های دیجیتالی با روش های رمز نگاری تولید می شوند و شکل خاصی از پول دیجیتال به شمار می روند. این ارز ها از ویژگی های بسیاری برخوردار هستند که افراد را برای خرید هر یک از آن ها ترغیب می کند.

از آن جا که بیش تر آن ها از فناوری بلاک چین استفاده می کنند، دارای ویژگی های غیر متمرکز بودن، منعطف بودن، شفافیت و تغیر ناپذیری هستند. برخلاف خرید دلار، در خرید ارز دیجیتالی، آزادی عمل بیش تری دارید، این ارز ها زیر نظر هیچ سازمانی نیستند و کسی بر آن ها کنترل ندارد! برای ارسال ارز ها برای یکدیگر و انتقال آن ها نیازی به ایجاد حساب بانکی ندارید! این ویژگی ها همگی نقطه مقابل خرید دلار هستند.

بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که در بازار های جهانی ارائه شد. این ارز در سال ۲۰۰۸ وارد بازار های فروش شده است. این ایده در سال های اخیر برای رفع برخی از مشکلات به کار رفت و نتایج مطلوبی به همراه داشت. اعتماد به شخص ثالث در برخی از عرصه های سرمایه گذاری، نحوه دوباره خرج کردن پول و… از مشکلات موجود در عرصه های سرمایه گذاری هستند. برای حل این مشکلات ارز های دیجیتالی ارائه شده اند! رفته رفته انواع ارز های دیجیتالی پا به این عرصه گذاشتند که هر یک از آن ها با هدفی خاص ارائه شده اند. به طور مثال ارز اتریوم، برای اجرای قرار داده های هوشمند به کار می رود.

تفاوت ارزهای دیجیتال با پول‌های معمولی

تفاوت ارزهای دیجیتال با پول‌های معمولی

برخی از ویژگی های ارز های دیجیتالی مشابه با پول های معمولی است. یکی از مهم ترین ویژگی های ارز های دیجیتالی، غیر قابل برگشت بودن تراکنش های شما است. برای این که ارزی را بازگردانید، باید مجددا یک تراکنش دیگر انجام دهید. این کار تنها در صورتی امکان پذیر است، که فرد مقابل تمایل برای برگشت وجه دیجیتالی داشته باشد.  اما این مسئله در رابطه با پول های معمولی صادق نیست. در صورتی که تراکنش پول های معمولی شما با مشکلی مواجه شود، مثلا به اشتباه برای فرد دیگری واریز کنید، با پیگیری های قانونی می توانید، وجه خود را بازگردانید.

یکی از ویژگی های ارز های دیجیتالی، ناشناس بودن آن ها است. با این ویژگی مهم در این ارز ها، آدرس و مشخصات افراد در هر تراکنش مخفی باقی می ماند. در هر تراکنش، هویت افراد مشخص نمی شود. البته اعداد و حروفی و عباراتی برای هویت هر شخص نمایش داده می شوند که در صورت بررسی تخصصی آن ها، ممکن است بتوانید، به هویت برخی افراد پی ببرید. همچنین یکی از مهم ترین ویژگی های ارز های دیجیتال فرامرزی بودن آن ها است. این ویژگی مزایا و معایب به خصوصی دارد. ارسال پول های معمولی از روش های بانکی، ممکن است چند روز طول بکشد.

اما در صورتی که از انتقال ارز های دیجیتالی استفاده کنید، انتقال داده ها در چند دقیقه انجام می شود و به این ترتیب در زمان شما بسیار صرفه جویی خواهد شد. یکی از مزایای این ارز ها، امنیت در انتقال آن ها است. در صورتی که از ارز های دیجیتالی استفاده کنید، هیچ خطری سرمایه شما را تهدید نمی کند. قیمت ارز های دیجیتال، بر اساس ارزش پول های معمولی تعیین می شود. یکی از ویژگی های این ارز ها، افزایش و کاهش قیمت ارز های دیجیتال است که گاه برخی سرمایه گذاران را با مشکل رو به رو می کند. خرید ارز دیجیتال باید با انجام تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال انجام شود. در خرید اتریوم و هر ارز دیگری باید این موارد را در نظر بگیرید.

انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

خرید ارز دیجیتال  در انواع به خصوصی انجام می شود. در ابتدا اغلب افراد تلاش می کردند که در عرصه بیت کوین سرمایه گذاری کنند و از خرید بیت کوین بدون احراز هویت بیش تر استقبال می کردند. اما این روز ها بسیاری از ارز های دیجیتالی پا به عرصه های اقتصاد الکترونیک گذاشته اند. برخی از آن ها شامل موارد زیر هستند:

ارز ریپل

ریپل یک پلفترم باز است که از آن برای انجام سریع تراکنش ها استفاده می شود. این سیستم در سال ۲۰۱۲ طراحی شده و در ابتدا از پول های موجود در خود پشتیبانی می کرد. رفته رفته این ارز فعالیت هایی برای توسعه فناوری خود انجام داده است. خرید ارز دیجیتال ریپل در سال های اخیر با سوددهی بالایی برای سرمایه گذاران همراه بوده و سرمایه هر یک از افراد را چندین برابر کرده است. قیمت ارز های دیجیتال در هر بازه زمانی متغیر خواهد بود.

ارز لایت کوین

لایت کوین، برای انجام هر چه سریع تر تراکنش ها در عرصه دیجیتال پا به این عرصه گذاشته؛ این ارز با اعمال برخی تغییرات در رمز ارز بیت کوین، طراحی شده است. موسس این ارز دیجیتالی چارلی لی نام دارد. این ارز با نام ارز نقره ای دیجیتالی نیز شناخته می شود و یکی از قدیمی ترین آلت کوین ها به شمار می رود.

بیت کوین کش

بیت کوین، فورک های بسیاری دارد. یکی از فورک های بیت کوین، بیت کوین کش نامیده می شود که با تغییرات بلاک در سال ۲۰۱۷ ارائه شده است. این ارز به دو دسته بندی sv و abc تقسیم بندی می شود.

ارز اتریم

اتریم یکی از شناخته شده ترین ارز های دیجیتالی است که در سال ۲۰۱۴ ارائه شد و اولین سکه های آن در همان سال طراحی شدند. از اتریم برای ساخت توکن استفاده می کنند و گاه آن را با ام اختصاری اتر می شناسند.

خرید تتر یا دلار؟

خرید دلار  و سرمایه گذاری در این زمینه، ریسک بسیار بالایی دارد. کسانی که برای خرید دلار سرمایه گذاری می کنند، بی شک باید ریسک این عرصه ها را بپذیرند. اما تتر ارز مطمئن تری شناخته می شود و سرمایه گذاری در این زمینه ریسک کم تری به همراه می آرود. چرا که قیمت این ارز اغلب ثبات بالایی دارد. با استفاده از ارز دیجیتال تتر، سرمایه گذاری شما امن تر انجام می شود.  چرا که در صورت خرید دلار  باید اسکناس های این ارز بین المللی را در دسترس داشته باشید و نهایتا آن را در گاو صندوق خود قرار دهید، اما با خرید تتر نیازی به حمل فیزیکی آن نخواهید داشت و در نتیجه ریسک دستبرد به موجودی شما نیز کاهش می یابد. در صورتی که خرید دلار را انجام دهید، با محدودیتی در خرید آن رو به رو نمی شوید. این در حالی است که در سال های اخیر، محدودیت هایی برای خرید دلار وجود داشته است که افراد را از خرید مقادیر بالای آن منع می کند. همچنین ممکن است، در مواردی برای فروش دلار نیز به مشکل بخورید. شما می توانید با خرید ارز دیجیتالی تتر، حواله های بین المللی خود را نیز به سادگی انجام دهید؛ چرا که انتقال آن از طریق روش های اینترنتی به سادگی انجام می شود.

مزیت ها و معایب سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال

خرید دلار اگر چه ریسک سرقت سرمایه را به همراه دارد، اما با خرید آن سرمایه شما در معرض هکر ها قرار نمی گیرد! یکی از معایب خرید ارز های دیجیتالی، هکر هایی هستند که گاها شبکه های بلاک چین و رمز های ارز دیجیتالی را با اختلالات جدی رو به رو می کنند و طی آن مقادیر بالایی از این ارز ها را از حساب کاربران می ربایند. این مسئله آثار مخربی بر اعتماد مشتریان ارز های دیجیتالی بر جای گذاشته است و این ارز ها را با چالشی جدی رو به رو می کند. از این رو بسیاری استفاده از کیف پول های ارز دیجیتال که به صورت سخت افزاری و نرم افزاری ارائه می شوند، رایج شده است.

به طور مثال با استفاده از کیف پول من، امنیت داده های شما حفظ می شود. این کیف پول قابلیت های بیش تری نیز برای شما به همراه دارد و در کنار آن ها از ارز های شما در برابر سارقان اینترنتی محاظت می کند. همچنین خرید دلار  و نگهداری از آن نیازی به حفظ رمز ارز ندارد! اما در صورتی که رمز ارز های دیجیتالی خود را فراموش کنید، دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت و کل سرمایه شما از دست می رود! سرمایه گذاری برای خرید دلار یا هر ارز دیجیتالی در کشور ما باید با احتیاط بیش تری انجام شود. چون کشور ما اقتصاد ناپایداری دارد که مرتبا سرمایه افراد را افزایش یا کاهش می دهد.

نکته های مهم برای خرید دلار

خرید دلار

خرید دلار  باید با رعایت برخی اصول در این زمینه انجام شود. اول از همه توجه داشته باشید که تحت تاثیر قیمت دلار قرار نگیرید! در برخی از روز های سال، طی وقوع برخی حوادث، قیمت دلار نوسانات بیش تری خواهد داشت. اما این نوسان قیمت پس از مدتی از بین می رود. پس بهتر است که خرید این ارز بین المللی را در بازار های آرام تری انجام دهید. نکته مهم بعدی این که، همه پول و سرمایه خود را در این راه خرج نکنید. می توانید پس از استعلام قیمت دلار، بخشی از سرمایه خود را در زمینه خرید ارز دیجیتال، بخشی را برای خریددلار و قسمتی را برای خرید طلا اختصاص دهید. به این ترتیب در صورتی که یکی از این سرمایه ها با افت ارزش رو به رو شود، کل ثروت شما به باد نمی رود!

در حین خرید این ارز ها دقت داشته باشید که درشت و ریز بودن اسکناس ها و یا حتی سال چاپ هر یک از آن ها می تواند بر قیمتشان تاثیر بگذارد. همچنین در بازار های خرید و فروش دلار، همیشه ریسک خرید ارز های تقلبی نیز وجود دارد!  به همین خاطر باید حتما پیش از خرید این ارز ها، اسکناس های اصل و غیر تقلبی را یک بار از نزدیک ببینید تا تک تک خصوصیات ظاهری آن ها را به خاطر بسپارید. برای خریددلار به رنگ اسکناس ها نیز توجه داشته باشید. اسکناس های آبی رنگ دلار، خطر تقلبی بودن آن را کم تر می کند؛ چرا که آن ها را با تکنولوژی های پیشرفته تری تولید کرده اند. همچنین در صورتی که به هر دلیلی نمی توانید، دلار بخرید، از ارز های همتای آن استفاده کنید!

منبع: کیف پول من – مرجع خرید ارز دیجیتال https://kifpool.me/

نوشته شده در فوریه 3, 2022 / 1,176 نمایش / کد مطلب : 16894

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 − = 43