مرجع دانلود اسکریپت

وان اسکریپت | اولین مرجع دانلود رایگان اسکریپت در ایران

خرید هاست
تبلیغات
تبلیغات

درخواست شما

اگـر به دنبال قالب و اسکریپت یا هر مطلب دیگری هستید و آن را پیدا نکرده اید ، می توانید درخواست خود را به تیم وان اسـکریپت ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان مطلب مورد نظر شما در سایت قـرار گیرد ! وان اسـکریپت همچنان به دنبال ارائه خدمــاتی با کیفیت بالا به کاربران خود می باشد.

آموزش asp >> آبجکت Response در ASP

 

شما نمی توانید سورس کد های ASP را بوسیله انتخاب گزینه View Source در Browser مشاهده کنید، شما فقط خروجی فایل ASP را مشاهده مى‌کنید که HTML ساده است. زیرا که اسکریپت ها قبل از این که نتایج به Browser فرستاده شود بر روی سرور اجرا مى‌گردد.
قواعد اساسی نحو
یک فایل ASP به طور عادی دقیقا همانند HTML حاوی Tagهای HTML است. اگر چه، یک فایل ASP می تواند همچنین حاوی Scriptها نیز باشد. این اسکریپت ها به وسیله علامت های %> و <% احاطه شده اند. اسکریپت های سرور بر روی سرور اجرا می شود و می تواند حاوی هر گونه expressions، دستورات (Statements)، توابع، یا عملگرهایی باشد.

آبجکت Response
متد Write مربوط به آبجکت Response برای فرستادن محتویات به Browser استفاده می شود. به عنوان مثال، دستورات زیر برای فرستادن متن "سلام دنیا!" به Browser استفاده مى‌شود.

<%
response.write("سلام دنیا!")
%>

 

VBScript
این امکان وجود دارد که از که از زبان های مختلف اسکریپت نویسی در فایلهای ASP استفاده کنید. اگرچه زبان پیش فرض، VBScript است.<%
response.write("سلام دنیا!") %>

مثال بالا "سلام دنیا!" را در قسمت body متن می نویسد.

JavaScript
برای این که JavaScript را به عنوان زبان پیش فرض برای یک صفحه خاص مشخص کنید می بایست از راهنماهای زبانی در ابتدای صفحه خود استفاده کنید:

<%@ language="javascript"%>


<%
Response.Write("Hello World!")
%>

نکته: JavaScript برعکس VBScript به بزرگ یا کوچک بودن حروف حساس است. شما مجبور خواهید بود که وقتی زبان احتیاج دارد، کد ASP خود را با حروف بزرگ یا کوچک بنویسید.

 

سایر زبان های اسکریپ نویسی
ASP همراه با VBScript و JScript (پیاده سازی مایکروسافت از JavaScript) عرضه می شود. اگر شما می خواهید که با زبان دیگری همچون PERL – REXX یا Phyton کد بنویسید، مجبور خواهید بود که موتور Script مربوط به آنها را نصب کنید.
مهم: به خاطر این که اسکریپت ها بر روی سرور اجرا می شوند، به هیچ وجه لازم نیست Browserی که فایل ASP را نشان می دهد از Scripting پشتیبانی کند!

 

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

61 − = 57