مرجع دانلود اسکریپت

وان اسکریپت | اولین مرجع دانلود رایگان اسکریپت در ایران

خرید هاست
تبلیغات
تبلیغات

درخواست شما

اگـر به دنبال قالب و اسکریپت یا هر مطلب دیگری هستید و آن را پیدا نکرده اید ، می توانید درخواست خود را به تیم وان اسـکریپت ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان مطلب مورد نظر شما در سایت قـرار گیرد ! وان اسـکریپت همچنان به دنبال ارائه خدمــاتی با کیفیت بالا به کاربران خود می باشد.

اشتباهات رایج در سئو که مردم انجام می دهند.

بررسی ها نشان می دهد که مردم همیشه مرتکب اشتباه در سئو سایت خود می شوند و این باعث می شود نتوانند جزء ده نتیجه برتر گوگل باشند. اکثر مردم معتقدند که کمپین های سئو کارایی ندارند. آنچه آنها نمی دانند این است که در طول راه اشتباه می کنند و همین امر مانع از رسیدن به نتایج مطلوب و افزایش رتبه سایت آنها می شود. در زیر لیستی از خطاهایی که مرتکب می شوند را شرح می دهیم.

اشتباه در انتخاب کلمات کلیدی

گاهی اوقات در برخی کسب و کارها در توصیف محصولات خود از کلماتی استفاده می کنند که مخاطبان آن ها از مجموعه ای متفاوت از کلمات استفاده می کنند. در نتیجه این ناهمانگی مشتریان بالقوه این وب سایت ها را پیدا نمی کنند. تحقیق کلمات کلیدی خوب این اطمینان را حاصل می کند که شما از کلمات مشابه مخاطبان مورد نظر خود استفاده می کنید و این کار باعث ارزشمند تر شدن تلاش های بهینه سازی شما می شود.

محتوای فاقد ساختار استاندارد

برخی از وب سایت ها محتوای استانداردی ندارند. محتوایی غیر استاندارد است که:

  • تیتر بندی صحیحی ندارد
  • فاقد مقدمه جذاب است
  • از عکس و مولتی مدیا در آن استفاده نشده
  • جملات طولانی هستند
  • فاقد پاراگراف بندی میباشد.
  • اصول نگارشی در آن رعایت نشده است.

عدم استفاده از لینک سازی داخلی

بدون لینک ها محتوای شما رتبه نمی گیرد. لینک سازی داخلی یکی از سلاح های ارزشمند سئو است. چون کاملا موثر است. با استفاده از لینک سازی داخلی می توانید یک رشد سریع و بزرگ در نتایج گوگل داشته باشید. با یک استراتژی لینک سازی داخلی صحیح می توانید نشان دهید که کدام محتواها به هم ارتباط دارند و کدام یک ارزش و اطلاعات بیشتری دارند. با رعایت اصول لینک سازی داخلی هم گوگل و هم کاربر وب سایت شما را بهتر متوجه خواهند شد. این عامل باعث افزایش شانس حضور وب سایت شما در رتبه های برتر گوگل خواهد شد.

 

استفاده از محتوای کپی
برخی از وب سایت ها به جای تولید محتوا، اقدام به کپی کردن محتوا و قراردادن آن در وب سایت خود می کنند. گوگل وب سایت ها را به تولید محتوای مفید و منحصر به فرد تشویق می کند و تشخیص کپی بودن یک محتوا( حتی بخشی از آن) به سادگی برای گوگل امکان پذیر است و وب سایت هایی که چنین رویه ای را در پیش گرفته باشند، به سختی جریمه خواهند شد.

 

استفاده از کیورد استافینگ (keyword stuffing)
کیورد استافینگ (keyword stuffing) به معنای تکرار کلمه کلیدی به طرز اسپم واری درون محتوا است. در گذشته ممکن بود بتوان با این تکنیک نتیجه گرفت، اما با هوشمند تر شدن گوگل در درک معنای کلمات، وب سایت هایی که از این تکنیک استفاده میکنند شامل جریمه گوگل خواهند شد. زیرا محتوایی که با این سبک تولید می شود، هیچ گونه ارزشی به مخاطب منتقل نمیکند و خواندن آن باعث آزار کاربر خواهد شد.

 

مصنوعی جلوه دادن فرآیند لینک سازی

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در سئو وب سایت، بک لینک های دریافتی یک سایت است. از منظر گوگل این بک لینک ها باید توسط خود کاربران ایجاد شود نه صاحبان وب سایت. بنابراین برای طبیعی جلوه دادن فرآیند لینک سازی باید بسیار با دقت عمل کرد که در ادامه به چندین مورد اشاره می شود.

 

یکی از اشتباهاتی که افراد در بهینه سازی سایت خود انجام می دهند این است که در فرآیند لینک سازی بیش از اندازه با انکر تکست دقیق لینک سازی می کنند. در حالت طبیعی ممکن است افراد کمی از کلمه کلیدی برای ارجاع دادن به یک منبع استفاده کنند. معمولا آدرس صفحه و یا دامنه سایت را برای ارجاع دادن استفاده میکنند. استفاده بیش از اندازه از انکرتکست دقیق می تواند منجر به مشکوک شدن گوگل به فرآیند لینک سازی شده و نتیجه آن عدم نتیجه گیری لازم و یا حتی جریمه سایت توسط گوگل است.

مورد بعدی کیفیت سایت های لینک دهنده می باشد. اینکه تمام بک لینک هیا شما از سایت های با اعتبار بالا باشد می تواند گوگل را به شما مشکوک کند. بنابراین علاوه بر لینک گرفت از سایت های با اعتبار بالا از وب سایت های متوسط نیز لینک دریافت کنید.

 

بهینه نکردن عکس ها و ویدئو ها
علاوه متن صفحات، عکس ها و فیلم های قرار گرفته در سایت نیز باید به صورت بهینه باشند. این مورد یکی از اشتباهات متداول سئو است و بسیاری از وبلاگ نویسان هنوز این بخش از سئو را نادیده می گیرند و این تأثیر منفی بر زمان لود سایت دارد. همیشه باید برای تصاویر از متن alt استفاده کنید و کلمات کلیدی را قرار دهید. تصاویر در سایت باید به صورت .jpg قالب بندی شوند و کلیه تصاویر برداری(vector) باید به صورت .png قالب بندی شوند.

از نظر فیلم ها ، تمام فیلم های خود را در یک مکان میزبانی کرده و یک نقشه سایت ویدیویی برای آن بسازید تا موتورهای جست و جو بتوانند آن را ببینند. مانند سایر انواع محتوا، شما باید توضیحات متا را برای صفحات دارای فیلم هایی با کلمات کلیدی هدفمند بهینه کنید.

ایجاد چندین صفحه برای یک کلمه کلیدی

یکی از اشتباهات متداول که در فرآیند سئو افراد انجام می دهند، ایجا چندین صفحه برای یک کلمه کلیدی می باشد. این کار باعث سردرگمی موتور جست و جو برای یافتن مناسب ترین صفحه می شود و گوگل در تشخیص آن دچار مشکل می شود. بهتر است هر صفحه برای یک کلمه کلیدی خاص و کلمات مشابه آن بهینه شود. با این کار رتبه گرفتن صفحه مورد نظر سرعت بیشتری می گیرد.

داشتن ساختار نامناسب
یک ساختار سایت بهینه شده به دلایل مختلف می تواند تاثیر مثبت SEO داشته باشد.

  • اول ، یک معماری قوی سایت به Google کمک می کند تا وب سایت شما را به راحتی کراول ، و در نتیجه به Google کمک می کند تا صفحات شما را سریعتر ایندکس کند.
  • دوم اینکه ، یک معماری قوی سایت باعث افزایش قدرت کلی سایت شما می شود و این باعث می شود وب سایت راحت تر رتبه بگیرد.

در آخر اینکه، یک معماری مؤثر سایت می تواند به هدایت تبدیل بیشتر کمک کند زیرا شما کاربران را به مهمترین صفحات خود هدایت می کنید.

استفاده اشتباه از برچسب ها
یکی از اشتباهات بسیار متداول سئو سایت، استفاده نادرست از برچسب ها می باشد. از کلمات کلیدی که دارای صفحه مرتبط به خود هستند نباید در برچسب استفاده کرد. زیرا یک صفحه با عنوان همان کلیدی تولید خواهد شد و به رقابت با صفحه قبلی خواهد پرداخت.

همچنین باید از کلماتی به عنوان برچسب استفاده کرد که حداقل چندین مطلب در مورد آن کلمه در وب سایت موجود باشد. دلیل این موضوع عدم ایجاد صفحات با محتوای یکسان است.

 

یکی دیگر از فاکتورهای طبیعی جلوه دادن فرآیند لینک سازی، تقسیم لینک ها بین صفحات مختلف وب سایت است. اینکه درصد بسیار بالایی از لینک های سایت شما به صفحه اصلی وب سایت اشاره کنند، می تواند نشان از مصنوعی بودن لینک سازی شما باشد. بنابراین علاوه بر گرفتن لینک برای صفحه اصلی، برای صفحات داخلی خود نیز لینک سازی انجام دهید.

 

با رعایت همین چند نکته ساده می توانید فرآیند سئو سایت خود را اصلاح و به مرور زمان شاهد افزایش رتبه سایت خود باشید. برای مطالعه بیشتر در مورد بهینه سازی سایت می توانید به مطالب آموزشی سئو وب وان(webone.co) مراجعه نمایید.

نوشته شده در نوامبر 10, 2019 / 4,279 نمایش / کد مطلب : 16677

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

89 + = 90