مرجع دانلود اسکریپت

وان اسکریپت | اولین مرجع دانلود رایگان اسکریپت در ایران

خرید هاست
تبلیغات
تبلیغات

درخواست شما

اگـر به دنبال قالب و اسکریپت یا هر مطلب دیگری هستید و آن را پیدا نکرده اید ، می توانید درخواست خود را به تیم وان اسـکریپت ارسال کنید تا در کوتاه ترین زمان مطلب مورد نظر شما در سایت قـرار گیرد ! وان اسـکریپت همچنان به دنبال ارائه خدمــاتی با کیفیت بالا به کاربران خود می باشد.

افزودن Anchor Link به نوشته ها

شاید تاکنون در بعضی وبسایت ها دیده باشید که نویسنده در یک نوشته ابتدا عنوان های مورد بحث را نوشته و در ادامه هم به توضیح همان عنوان ها پرداخته است؛ نکته جالبی که در این بخش وجود دارد این است که در فهرستی که از عنوان های نوشته تهیه کرده است، می‌توانید با کلیک بروی هر عنوان به بخش توضیح اون عنوان در همون نوشته برید(پرش بزنید)!

برای این کار عبارت Anchor Link یا برابر پارسی آن پیوند های لنگری را بکار می‌برند؛ با بکارگیری پیوند های لنگری در نوشته های خود می‌توانید خواننده نوشته را به هر کجای نوشته که می‌خواهید هدایت کنید! بکارگیری از این نوع لینک دادن به نوشته در هر سیستم وبلاگدهی یا هر سیستم مدیریت محتوایی امکان پذیر است و همین را بس که کمی از HTML بدانید!

افزودن Anchor Link به نوشته های وردپرسی

فرض کنید در وردپرس یک نوشته بسیار دراز دارید که می‌خواهید با لینک کردن عنوان ها به بخش های مختلف نوشته کاربر با کلیک بروی هر عنوان به همان بخش از نوشته هدایت شود؛ گام های زیر را دنبال کنید.

  • نوشته ای را برای ویرایش باز کنید یا نوشته ای تازه بنویسید و متنی که می‌خواهید کاربر بروی آن کلیک کند را انتخاب کنید.
  • بروی دکمه hyperlink در ویرایشگر وردپرس کلیک کنید تا متن مورد نظر را لینک دار کنید، در این بخش http را پاک کنید و یک Anchor منحصر بفرد یک می‌تواند یک نام دلخواه باشد وارد کنید برای نمونه anchorname , #firefox# ,..

نکته : این نام حتما باید به همراه کاراکتر ‘#’ باشد.

 

Anchor_Link_Posting

  • به بخش ویرایشگر متنی نوشته خود وارد شوید که در این بخش می‌توانید کد HTML نوشته خود را ویرایش کنید، به بخشی که می‌خواهید کاربر با کلیک بروی نوشته ای که در گام ۲ انتخاب کردید هدایت شود بروید.
  • پیش از اینکه پاراگراف نوشته شروع شود کد زیر را وارد کنید.

نکته : در کد بالا anchorname همان نامی است که در لینک کردن نوشته از آن بهره گرفتید و نیازی به وارد کردن کاراکتر # در این بخش نیست.

  • در انتهای پاراگراف هم که تگ p به شکل <p/> بسته می‌شود کد <div/> را وارد کنید.

 

Anchor_Link_Posting_HTML_CupCode_ir

  • نوشته را منتشر یا بروزرسانی کنید و آن را ببینید؛ اکنون با کلیک بروی متنی که گزینش کردید به بخشی هدایت می‌شوید که کد بالا را به آن اضافه کردید!

افزودن پیوند لنگری به سرتاسر نوشته های وردپرسی

یک حالت دیگر هم برای افزودن اینگونه پیوند ها وجود دارد! اگر بخواهید کاربر با کلیک بروی یک متن از نوشته ۱ به بخشی خاص در نوشته ۲ هدایت شود چه باید کرد؟!

برای این کار هم کافی است تمام گام های بالا رو به همان شکل انجام بدید تنها به جای اینکه نوشته را به شکل anchorname# به بخشی دیگر پیوند دهید باید پیوند کامل نوشته مورد نظر را هم به آن اضافه کنید، پیوند زیر را ببینید.

در پیوند بالا آدرس اینترنتی کامل نوشته مورد نظر که می‌خواهیم کاربر به ان هدایت شود وارد شده و نام anchorname هم به همراه کاراکتر # به انتهای آن اضافه شده است.

نوشته شده در ژوئن 10, 2017 / 4,131 نمایش / کد مطلب : 16398

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 2